ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 TEMMUZ 2024, CUMARTESİ   

6

47. DÖNEM AFET HAZIRLIK MÜDAHALE KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

ABDULLAH İNCİR

e-Posta:

1948 yılında Urfa-Viranşehir de doğdu. 1974 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 1974-1986 yılları arasında Denizcilik Bankası`nda kontrol mühendisliği ve kontrol başmühendisliği görevini üstlendi. 1986-2001 yılları arasında müteahhitlik yaptı. İMO ve İMO İzmir Şubesi`nde değişik görevler üstlendi. Evli ve üç çocuk babasıdır.

CAHİT KOCAMAN

e-Posta:

1960 yılında Arhavi/Artvin`de doğmuştur. 1983 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (O.D.T.Ü.) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Fizik Eğitimi, 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (K.T.Ü.) Müh. Mim. Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1991-1992 yıllarında Japonya Yapı Araştırma Enstitüsünde (Building Research Institude-BRI Tsukuba/Japan)Deprem Mühendisliği eğitimi almıştır. Deprem Mühendisliği, Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı, Hasar Tespiti, Proje, Şantiye-Yönetim, İmalat ve Kontrollük, Prefabrikasyon ve Sanayileşmiş Yapım Teknolojileri, Jeolojik-Geoteknik ve Mikro bölgeleme Etütleri Konularında çalışıp uzmanlaşmıştır. Bir müddet özel sektörde şantiye şefi olarak görev yaptıktan sonra, BİB-Afet İşleri Genel Müdürlüğünün Deprem Araştırma Dairesi Deprem Mühendisliği Şubesi, Afet Etüt ve Hasar Tespit Dairesi, Prefabrik İm. ve Mont.Dai.Bşk. Betonarme Prefabrik İmalat Fabrikası gibi hemen hemen her biriminde uzun yıllar teknik personel ve yönetici olarak çalışmış, 1992 Erzincan, 1998 Adana/Ceyhan, 1999 Marmara ve Düzce, 2002 Afyon/Çay, 2003 Bingöl, 2005 Seferihisar, 2011 Van depremlerinde aktif olarak görev almıştır. Deprem Şurası, Mevzuat Komisyonu Üyeliği, İstanbul`un Sismik Riskinin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Yürütme Kurulu Üyeliği, 6306 Sayılı Kanun Kapsamındaki "Riskli Yapı Tespit Edilmesine İlişkin Esasları" Hazırlama Komisyonu Üyeliği, 2007 Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik Hazırlama Komisyonu (Bakan Onayı ile oluşturulan 5 kişilik Ana Komisyonun) Üyesi gibi komisyon ve kurullarda görev almıştır. 1993-1997 yılları arasında (5 yıl) geçici görevle Başbakanlık Göçmen Konutları Projesinde(550 milyon dolar bütçeli 14 ilde toplam 21.556 adet konut altyapı ve üstyapı yapım-denetim-proje yönetimi), Devlet Bakanı Müşaviri ve Koordinatör olarak görev yapmıştır. Halen, Çevre ve Şehircilik bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğünde Yerbilimsel Etüt Dairesi Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Bu güne kadar 23 adet makale, araştırma, rapor vb. yayını bulunmaktadır.

TEMEL PİRLİ

e-Posta:

Erzincan doğumludur. 1992`de Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Meslek yaşamına şantiyecilik yaparak başladı.  Halen sahibi olduğu şirkette mühendislik hizmetini sürdürmektedir. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 36. ve 37. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği (Yedek) ve 41. 42. 43. Dönemlerde Sekreter Üye, 45. Dönemde Sayman üye olarak görev yaptı. PİRLİ, evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

ALPER İLKİ

e-Posta:

Yapı Mühendisliği konusunda uzman olan Prof.Dr. Alper İlki 1993 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde görev yapmaktadır. İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünün, Betonarme Biriminde ders veren Alper İlki, aynı zamanda İTÜ Yapı ve Deprem Mühendisliği Laboratuvarının eş-sorumluluğunu yürütmektedir. Yapı ve deprem mühendisliği konularında çalışmalar yürüten Alper İlki, SCI veya SCIE indeksleri tarafından taranan dergilerde bu konularda 30 adet uluslararası makalenin ve 130 adet tam metin uluslararası konferans bildirisinin yazarı ya da ortak yazarıdır. Yapı ve Deprem mühendisliği konularında Avrupa Birliği, NATO, Tübitak, JICA, vb. uluslararası ve ulusal çok sayıda araştırma projesinde yürütücü ve araştırıcı olarak görev yapmış olan Alper İlki şu ana kadar tamamlanmış olan 6 adet doktora tezini ve 45 adet yüksek lisans tezini yönetmiştir. Araştırmaları daha çok betonarme ve yığma yapıların deprem davranışı ve bunların güçlendirilmesine yönelik olan Alper İlki 29 adedi SCI ya da SCIE indeksleri tarafından taranan dergiler olmak üzere 37 farklı bilimsel dergide 170 den fazla bilimsel makale için hakemlik yapmıştır. Prof. İlki, 2007 Deprem Yönetmeliği, 2013 Riskli Yapı Tespit Yönetmeliği, 2014 Deprem Yönetmeliği komisyonlarında görev yapmıştır/yapmaktadır.

MEHMET SERTAÇ BOZ

e-Posta:

CEM DEMİR

e-Posta:

Dr. Cem Demir 2002 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde görev yapmaktadır. Yapı ve deprem mühendisliği alanında; özellikle de mevcut betonarme ve yığma yapıların deprem güvenliklerinin belirlenmesi, deprem sonrası hasar tespit yöntemleri, onarım ve güçlendirilme yöntemleri, lifli polimer kompozitlerin yapısal uygulamaları, tarihi yapıların deprem etkileri altında davranışı konularında çok sayıda deneysel ve teorik çalışmada yer almıştır. Bu araştırma faaliyetleri sonucunda yayınlanmış dokuz adet SCI tarafından taranan dergi makalesi, yaklaşık 40 adet de uluslararası konferans bildirisi bulunmaktadır.

ORHAN ŞENOL

e-Posta:

1992 yılında Nevşehir`de doğdu. 2017 yılında Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra İMO Ankara Şubesi`nin Genç Mühendisler Komisyonunda aktif görev aldı. Halen özel bir firmada proje mühendisi olarak çalışmaktadır.

MELİH ERMANCIK

e-Posta:

SÜLEYMAN SERDAL KAYA

e-Posta:

1974 Antakya doğdu.Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik fakültesinden 1996 yılında mezun oldu.Halen Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmaktadır.Evli ve üç çocuk babasıdır.

NEJAT BAYÜLKE
DANIŞMAN
e-Posta:

 1946 yılında İstanbul`da doğmuştur. 1969 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

AKİF DOĞAN
DANIŞMAN
e-Posta:

1947 yılında Celep`te doğmuştur. 1973 yılında Ankara DMMA`dan mezun olmuştur. Aynı yıl Bayındırlık ve İskan Bakanlığı`nda göreve başlamış olup 2004 yılında Deprem Araştırma Dairesi Başkanlığı`ndan emekli olmuştur.

MEHMET ÇAKIR
DANIŞMAN
e-Posta:

1958 yılında Uşak`da doğdu. 1980 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Vatan Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1980-1985 yılları arasında İstanbul`da değişik özel sektör şantiyelerinde, İstanbul Ataköy Emlak Kredi 3.,4., 5.mahalleleri inşaatlarında ve Yeşilköy havalimanı terminali inşaatında çalıştı.1985 yılından bu yana Uşak`ta kendi bürosunda plan proje ve müteahhitlik hizmetleri vermektedir. 1990-2000 yılları arasında İMO Uşak Temsilciliği; 2000-2004 arası iki dönem İmo Uşak Şube Başkanlığı yaptı. İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezinde;42.dönem Afet Hazırlık Ve Müdahale Kurulu`nda;43.dönem Bilirkişilik Kurulu`nda ,45. Ve 46. dönem Afet Hazırlık Ve Müdahale Kurulu`nda başkan , raportör ve üye olarak görev aldı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

HALİT CENAN MERTOL
DANIŞMAN
e-Posta:

Halit Cenan Mertol 1977`de Ankara`da doğdu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde 1999 yılında tamamladı. 2002 yılında yine aynı üniversitede İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Mekaniği Anabilim Dalı`nda Prof. Dr. Tuğrul Tankut danışmanlığında gerçekleştirdi. Doktora çalışmaları için 2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri`ne gitti. Kuzey Karolina Devlet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Prof. Dr. Sami Rizkalla danışmanlığında 2006 yılında doktora çalışmalarını tamamladı ve 2007 yılının ortalarına kadar aynı üniversitede doktora sonrası çalışmalarına (post-doc) devam etti. 2007 yılında Türkiye`ye dönerek Yüksel Proje Uluslararası A. Ş.`de çalışmaya başladı. 2008 yılından bu yana Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde yardımcı doçent olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

JALE ALEL
e-Posta:

1957 yılında İzmir Karşıyaka`da doğdu. 1978 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. 38 - 39 - 40 ve 44. Dönemlerde İMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi olarak görev yaptı. 1979 - 2002 yılları arasında İller Bankası 3. Bölge Müdürlüğünde Başmühendis olarak çalıştı. 2002 yılından bugüne İZSU Genel Müdürlüğü`nde İnşaat Mühendisi olarak çalışmaktadır.

BAHAETTİN SARI
GENEL SEKRETER YARDIMCISI
e-Posta:

Kozan`da doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini Kozan`da tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1977 yılında mezun oldu. 1977-1984 yılları arasında yurt içi ve yurt dışındaki kamu ve özel yapım işlerinde şantiye şefi, keşif, metraj, kesin hesap ve kontrol mühendisi olarak çalıştı. 1984-2012 yılları arasında kurduğu firmasıyla serbest mesleki faaliyette bulundu. Bu süreçte birçok kamu ve özel sektör projesinin yapımını gerçekleştirdi. 2013-2022 yılları arasında Oda Merkezinde Proje Koordinatörü, Genel Sekreter Yardımcısı ve vekaleten Genel Sekreter olarak görev yaptı. 1982-1986 yılları arasında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesinde bir dönem Yönetim Kurulu Üyesi, bir dönem Sayman Üye olarak, 2008-2010 yılları arasında Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2008-2012 yılları arasında İnşaat Mühendisleri Odası`nda iki dönem Yapı Denetim Komisyonu Başkanı, bir dönem Yasa ve Yönetmelikler Komisyon üyesi olarak, TMMOB`de bir dönem Yapı Denetim Çalışma Grubu Başkanı olarak, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 2. Yapı Denetim Sempozyumunda "Onuncu Yılında Yapı Denetimin Neresindeyiz" konulu Panel-Form`da panel yöneticisi ve panelist olarak, TBMM Dilekçe Komisyonu TOKİ Araştırma Alt Komisyon üyesi olarak görev yaptı. Yapı Denetim Sistemi, TOKİ, Kent Sorunları ve Sosyal Belediyecilik konularında birçok yazısı Antalya Şube Bülteninde, "Türkiye`de Yapı Denetim Sistemi" hakkında yaptığı röportajı ise Teknik Güç`ün 196. sayısında yayımlanmıştır. Yaşamını Antalya`da sürdürmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.