ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 TEMMUZ 2024, CUMARTESİ   

16

47. DÖNEM TEKNİK DERGİ YAYIN KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

ALİ TUĞRUL TANKUT

e-Posta:

1940 yılında Ankara`da doğmuştur. 1963 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

AHMET METİN GER

e-Posta:

1946 yılında İstanbul`da doğmuştur. 1967 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

İSMAİL AYDIN

e-Posta:

ALPER İLKİ

e-Posta:

Yapı Mühendisliği konusunda uzman olan Prof.Dr. Alper İlki 1993 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde görev yapmaktadır. İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünün, Betonarme Biriminde ders veren Alper İlki, aynı zamanda İTÜ Yapı ve Deprem Mühendisliği Laboratuvarının eş-sorumluluğunu yürütmektedir. Yapı ve deprem mühendisliği konularında çalışmalar yürüten Alper İlki, SCI veya SCIE indeksleri tarafından taranan dergilerde bu konularda 30 adet uluslararası makalenin ve 130 adet tam metin uluslararası konferans bildirisinin yazarı ya da ortak yazarıdır. Yapı ve Deprem mühendisliği konularında Avrupa Birliği, NATO, Tübitak, JICA, vb. uluslararası ve ulusal çok sayıda araştırma projesinde yürütücü ve araştırıcı olarak görev yapmış olan Alper İlki şu ana kadar tamamlanmış olan 6 adet doktora tezini ve 45 adet yüksek lisans tezini yönetmiştir. Araştırmaları daha çok betonarme ve yığma yapıların deprem davranışı ve bunların güçlendirilmesine yönelik olan Alper İlki 29 adedi SCI ya da SCIE indeksleri tarafından taranan dergiler olmak üzere 37 farklı bilimsel dergide 170 den fazla bilimsel makale için hakemlik yapmıştır. Prof. İlki, 2007 Deprem Yönetmeliği, 2013 Riskli Yapı Tespit Yönetmeliği, 2014 Deprem Yönetmeliği komisyonlarında görev yapmıştır/yapmaktadır.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

GÜRKAN EMRE GÜRCANLI

e-Posta:

1973 yılında Ankara`da doğmuştur. 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi`nden mezun olmuştur.

İSMAİL ŞAHİN

e-Posta:

1963 yılında İstanbul`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul`da tamamladı. 1985 yılında Yıldız (Teknik) Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı kurumun Fen Bilimleri Enstitüsünde başladığı Ulaştırma yüksek lisans programını 1987 yılında tamamladı. Bu sırada İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi kadrosunda çalışmaya başladı. Ardından aynı enstitünün Ulaştırma doktora programına kaydoldu. 1990 ve 1994 yılları arasında Kanada Ontario`da bulunan Queen`s Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Canadian Institute of Guided Ground Transport (CIGGT) adlı enstitüde "tren çizelgelemesi" konusunda çalışmalar yaptı. Türkiye`ye dönüşünün ardından başladığı doktora programını 1996 yılında tamamladı. Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında başladığı öğretim üyeliği görevini halen sürdürmekte, lisans ve lisansüstü düzeyinde dersler vermektedir. Çalışmalarını karayolu ve demiryolu ulaştırma türlerinin planlama ve işletimi konularında yoğunlaştırmakla birlikte, toplu taşıma ve sürdürülebilir ulaştırmaya da ilgi duymaktadır. Araştırmalarını ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlamakta ve kongrelerde sunmaktadır.

ÖZKAN ŞENGÜL

e-Posta:

Özkan Şengül İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi`nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup çok sayıda araştırma ve geliştirme projesinde yer aldı. Şengül`ün çalışmaları yapı malzemeleri ve yapıların dürabilitesi konularında yoğunlaşmaktadır. İMO İstanbul Şubesi`nde 40. Dönemde Yönetim Kurulu yedek üyeliği, 41. ve 42.
Dönemlerde Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

EMİNE BEYHAN YEĞEN

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

MEHMET SÜHEYL AKMAN
DANIŞMAN

1930 yılında İstanbul`da doğmuştur. 1955 yılında İTÜ`den mezun olmuştur.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

İSMAİL GÜNAY ÖZMEN
DANIŞMAN
e-Posta:

1934 yılında İstanbul`da doğmuştur. 1956 yılında İTÜ`den mezun olmuştur.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.