ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

29 MAYIS 2024, ÇARŞAMBA   

41

47. DÖNEM GEOTEKNİK UZMANLIK KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

MUSTAFA LAMAN

e-Posta:

1987 yılında Çukurova Üniversitesinden mezun olmuştur. 1995 yılında İngiltere Liverpool Üniversitesinde Doktorasını tamamlamış, 2005 yılında Çukurova Üniversitesinde Geoteknik Anabilim Dalında Profesör olmuştur. 38 tanesi SCI ve SCI-Exp. yayını olmak üzere toplam 168 yayın yapmıştır. 7 Doktora ve 20 Yüksek Lisans talebesi mezun etmiştir. 2009-2012 yılları arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Rektör Yardımcısı, Senatör ve Müh. Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. 2010-2012 yılları arasında Üniversitelerarası Kurul Üyeliği yapmıştır. 2014-2017 yılları arasında TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Destekleme Programı (ARDEB), Mühendislik Araştırma Grubu (MAG) Grup Yürütme Komitesi üyesi olarak görev yapmıştır

OZAN DADAŞBİLGE

e-Posta:

1973 İstanbul doğumludur. 1996`da İTÜ`den lisans, 1999`da Boğaziçi Ü.`den geoteknik yüksek lisans derecesini almıştır. BÜ`de geoteknik doktora çalışmasına tez aşamasında devam etmektedir. 1996 yılında ZEYKON Mühendislik`te statik proje mühendisi olarak, 1997-98 yıllarında GEOCON Zemin Uzmanları Ve Mühendislik Ltd. Şti. firmasında zemin etüdü, ankrajlı iksa sistemleri ve jetgroutlu zemin iyileştirme projelerinde saha mühendisi olarak çalışmıştır. 1998 – 1999 yılları arasında STFA Mühendislik A.Ş.`de Pakistan Ormara Askeri Liman kalıcı iksa sistemi projesini tamamlamış, 1999`da tekrar GEOCON`a dönerek Proje Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. 2001 yılında Hollanda`da VOLKER WESSELS STEVIN GEOTECHNIEK firmasında geoteknik proje mühendisi olarak North-South Line ve Amsterdam Metrosu projelerinde çalışmıştır. Geoteknik mühendisliği alanında yurtiçi ve yurtdışı projelerde zemin etüdü, tasarım/projelendirme, danışmanlık/kontrollük, aletsel gözlem/ölçüm ve uygulama hizmetleri veren GEOCON`da halen Yönetici Ortak olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Özellikle zemin etüdü, iksa sistemleri, derin temeller ve geosentetik uygulamaları konularında uzmanlaşmıştır. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği (ZMGM), Geosentetikler Derneği, Uluslararası Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Birliği (ISSMGE), Uluslararası Geosentetikler Birliği (IGS), Alman Geoteknik Derneği (DGGT) üyesidir. ÇŞB tarafından 2019 yılında yayınlanmış olan "Zemin Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatları Kılavuzu" ile 2021 yılı içinde yayınlanması plananan "Kazı Destek Yapıları Yönetmeliği" bilim kurullarında görev almıştır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

SAFİYE FEYZA ÇİNİCİOĞLU

e-Posta:

1974`te Boğaziçi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans ve 1976`da İngiltere Sheffield Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden yüksek lisans derecelerini almıştır. 1976-1982 yılları arasında, çalışmalarına sektörde İnşaat Mühendisi olarak devam etmiştir. 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Geoteknik alanında doktora eğitimine başlamış ve 1986 yılında doktora derecesini almıştır. 1982-1993 yılları arasında Anadolu Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde akademik çalışmalarına devam etmiş, 1987`de Yardımcı Doçent ve 1989`da Doçent olmuştur. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`ne geçmiş ve Geoteknik Anabilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 1996 yılında Profesör unvanını almıştır. 2004–2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yapan S. Feyza Çinicioğlu 1998-2007 yıllarında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü - Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüş ve 2010 yılında tekrar bu görevi üstlenmiştir. Akademik hayatı süresince çeşitli araştırma ve uygulama projelerinde yürütücü veya çalışan olarak görev almış, bitmiş ve devam etmekte olan yüksek lisans ve doktora tezleri yönetmiştir. Başlıca araştırma konuları zemin davranışı, yumuşak zeminler üzerinde inşa edilen dolgular ve zemin-temel etkileşimidir. Bu perspektif içerisinde ağırlıklı olarak yeni teorik yöntemlerin ve tasarım yöntemlerinin geliştirilmesine yönelik olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslar arası yayını bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası çeşitli mesleki kuruluşun üyesidir. Feyza Çinicioğlu 2004`den bu yana Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptığı Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği`nin Başkanlık görevini 2011`de üstlenmiştir ve halen bu görevi yürütmeye devam etmektedir. Feyza Çinicioğlu 2016 yılından bu yana İMO Geoteknik Kurul`da kurul üyesi olarak da yer almaktadır.

SABRİYE BANU İKİZLER

e-Posta:

03.06.1973 tarihinde Trabzon`da doğdu. 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994-2002 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümüne Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 1997 yılında yüksek lisansını, 2003 yılında doktorasını tamamladı. 2002 yılında Trabzon DSİ 22. Bölge Müdürlüğüne İnşaat Yüksek Mühendisi olarak atandı. Aralık 2005`de Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Laboratuarına Uzman olarak atandı. 2010`da Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı. 2015 yılında doçent ünvanını aldı. Halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir. Çeşitli dergi ve bilimsel toplantılarda sunulmuş 100 civarında yayını bulunmaktadır. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği (ZMGM), Geosentetikler Derneği, Uluslararası Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Birliği(ISSMGE) üyesidir.

SELMAN SAĞLAM

e-Posta:

1978 yılında Elazığ`da doğdu. Lisans öğrenimini 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Mühendisliği dalında aldı. Doktora öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nde 2011 yılında tamamladı. Halen Adnan Menderes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde öğretim üyesi olarak görev yapan Sağlam`ın ilgi alanları: sıvılaşma kaynaklı yer kaymaları, istinat yapılarının sismik performansı, gömülü yapıların sismik performansı ve geo-istatistik konularıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

NEJAN HUVAJ SARIHAN

e-Posta:

1977 yılında Ankara`da doğmuştur. 1999 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun olmuş, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Amerika`da, University of Illinois at Urbana-Champaign, İnşaat Mühendisliği bölümü Geoteknik anabilim dalında yapmıştır. 2009 yılından beri ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği (ZMGM), Geosentetikler Derneği, Uluslararası Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Birliği(ISSMGE), Uluslararası Geosentetikler Birliği (IGS), Amerikan İnşaat Mühendisliği Birliği (ASCE) GeoInstitute Dolgular, Barajlar ve Şevler Teknik Komitesi, ASTM D18 Zemin ve Kaya Standardları Komitesi üyesidir.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

BERNA UNUTMAZ

e-Posta:

MEHMET RİFAT KAHYAOĞLU

e-Posta:

AHMET TUNA ACAR

e-Posta:

1968 yılında Ardahan`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çubuk`ta tamamladı.1989 yılında Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 1989 yılında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Daire Başkanlığı`nda inşaat mühendisi olarak göreve başladı. 2005 yılında vekaleten Statik Şube Müdürlüğü, 2011 - 2012 tarihleri arasında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2012 tarihinden itibaren Yapı İşleri Genel Müdürlüğü İskan Daire Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

AYŞE AKTÜRK BASIK

e-Posta:

1976 yılında Trabzon`da doğmuş,1997 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı`nda İnşaat Mühendisi olarak göreve başlamıştır. İdari Binalar, İl – İlçe Hükümet Konakları, Bakanlık ve Büyükelçilik Binaları, Hastane Binaları, Adliye Binaları, çeşitli yatırımcı kuruluşlara ait lojman binalarının proje kontrolünü ve proje tanzimini yapmıştır. 08.11.2013-22.04.2013 tarihleri arasında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı`nda vekaleten Statik Şube Müdürlüğü görevini yürütmüştür.22.04.2013 tarihinden itibaren Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

AHMET ARSLAN

e-Posta:

UTKAN MUTMAN

e-Posta:

MUSTAFA TOKER

e-Posta:

HÜSEYİN ORKUN KILIÇ

e-Posta:

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

SIDIKA GÜLSUN PARLAR
e-Posta:

1962 yılında İstanbul`da doğan Gülsun Parlar, ilk ve orta öğrenimini İstanbul`da tamamladıktan sonra Yıldız Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden 1984 yılında mezun olmuştur. 1986 yılından beri, ortağı olduğu Mühendislik Müşavirlik firmasında Yapı Tasarımı konusunda faaliyet göstermektedir. 32. ve 36. dönem İMO İstanbul Şubesi Kadıköy Temsilcilik Kurulu üyeliği, 44. 45. ve 46. Dönem İMO İstanbul Şubesi Mesleki Denetim Kurulu Başkanlığı, 46. Dönem İMO Mesleki Değerlendirme Kurulu üyeliği, 45. ve 46. Dönem İMO Danışma Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Evli ve bir kız annesidir.

DİLEK BEKİROĞLU
SORUMLU GENEL SKR. YRD.
e-Posta:

İstanbul doğumludur. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2006 yılında İTÜ Yapı Mühendisliği programında yüksek lisansını tamamlamıştır. Projeci olarak başladığı çalışma hayatına Yapı denetim sektöründe üstdüzey yönetici olarak devam etmiştir. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.