ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 TEMMUZ 2024, CUMARTESİ   

23

47. DÖNEM ULAŞTIRMA UZMANLIK KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

HALİM CEYLAN

e-Posta:

1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü Birincilikle bitirerek İnşaat Mühendisi Unvanı almıştır. 1994 yılında YÖK`ün açtığı bursluluk sınavını kazanarak, İngilere`nin Newcastle üniversitesinde Ulaştırma mühendisliği alanında yüksek lisansını 1997 yılında tamamlamıştır. Aynı alanda doktorasını yaparak 2002 yılında Doktorasını tamamlamış ve ülkeye dönmüştür. 2005 yılında doçent ve 2012 yılında profesör unvanlarını alarak Pamukkale Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. 30`a yakın uluslararası indeksli dergilerde yayın, 100`ün üzerinde ulusal ve uluslararası bildiri ve bir kitap bölümü yazmıştır. Ayrıca, yapmış olduğu çalışmalar 2200`ün üzerinde uluslararası yazar tarafından kaynak gösterilmiş ve gösterilmeye devam etmektedir. Sn Ceylan, ulusal ve uluslararası bilimsel alanda en ön sıralarda bulunmaktadır. Halim Ceylan, birçok ulusal ve uluslararası trafik, toplu taşıma ve adaptif trafik kontrol projeleri ile ulaşım ana planı çalışmalarında bulunmuştur. İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır. Sayın Ceylan akademik çalışmalarının yanında, İnşaat Mühendisleri Odası, Denizli Şubesi`nde 10. Dönem başkanlık yapmıştır. İMO Denizli Şubesinde bir çok komisyonda görevinde bulunmuştur. Ayrıca, İMO`nun düzenlemiş olduğu kongrelere hem bildiri hem de panelist olarak defalarca katılmıştır.

ALİ FUAT GÜNAK

e-Posta:

20 Eylül 1957 yılında İzmir Kemalpaşa Armutlu `da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Armutlu` da Lise öğrenimini İzmir Motor meslek Lisesinde okudu. 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Müh. Bil. Fak. İnşaat Müh. Bölümünden mezun oldu. 1983-1989 arası İzmir Bölgesinde çeşitli konut, toplu konut ve altyapı inşaatlarında yönetici olarak, 1989-1991 arası İzmir Kent geçişi yolları, yapım proje müdürlüğü, 1991-1989 arası İzmir Çeşme Otoyolu yapımı kapsamında, (Kent geçişi yollar dâhil) üstyapı, trafik, güvenlik müşavir mühendis olarak çalıştı.  1999-2002 arası İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İzbeton A.Ş. ‘de Ticaret müdürlüğü ve asfalt şantiye müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2002 den bugüne Kendi şirketinde çelik ve betonarme yapılar, özel ve resmi taahhüt işleri yapmaktadır. İMO İzmir şubesi 38 ve 39. Dönem yönetim kurulu üyeliği 40. Dönem yönetim kurulu sayman üyeliği ve 42. Dönem yönetim kurulu sekreter üyeliği yürüttü. Odamız Ulaştırma Uzmanlık Kurulu üyeliğini daha önce 3 dönem yaptı.  İzmir`de yaşamaktadır, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

SERHAN TANYEL

e-Posta:

1970 yılında İzmir`de doğdu. 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1995 yılında D.E.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Ulaştırma programında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. 2000 yılında D.E.Ü. İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Anabilim Dalında öğretim görevlisi olarak atandı. Aralık 2001 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Ulaştırma Mühendisliği programında doktor unvanı almaya hak kazandı. 2003 yılında D.E.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaya başladı. 2010 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör oldu. Halen D.E.Ü. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanlığı ve D.E.Ü. Ulaştırma Emniyeti ve Kaza İnceleme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini sürdürmektedir.

ILGIN GÖKAŞAR

e-Posta:

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında yüksek lisans ve 2006 yılında doktora derecelerini Rutgers Üniversitesi İnşaat ve Çevre Mühendisliği bölümünde akıllı ulaşım sistemleri alanında tamamlamıştır. 2018 yılında Doçent ünvanını almıştır. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 2007 yılından beri öğretim üyesi olarak görev almıktadır. 2014 yılında Istanbul Kalkınma Ajansı´ndan aldığı destek ile Boğaziçi Üniversitesi´nde Lokal Trafik Kontrol Merkezi ve Akıllı Ulaşım Sistemleri (BOUN-AUS) laboratuvarını kurmuştur. Çalışma alanları arasında sürücüsüz ve bağlı araçlar, akıllı ulaşım sistemleri, trafik mühendisliği, büyük veri analizi, gerçek zamanlı yolcu davranışı analizi, havalimanı erişimi analizi, yolculuk paylaşımı ve eşleştirme sistemleri bulunmaktadır. Birçok ulusal ve uluslararası makale, bildiri ve kitap bölümü yazmıştır. Ayrıca, İnşaat Mühendisleri Odası´nın düzenlemiş olduğu kongrelere hem bildirileriyle hem de panelist olarak katılmıştır.

SONER HALDENBİLEN

e-Posta:

1971 yılında Nazilli`de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini farklı şehirlerde tamamlamıştır. 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirerek İnşaat Mühendisi Unvanı almıştır. 1992-1994 yıllarında şantiye mühendisi olarak çalıştıktan sonra Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1997 yılında yüksek lisans, 2003 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2006 yılında doçent ve 2013 yılında profesör unvanı almıştır. Halen Pamukkale Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Çok sayıda ulusal, uluslararası dergide makale ve birçok kongrede bildiriler sunmuştur ayrıca iki kitap bölümü yazmıştır. 2007-2011 yıllarında Pamukkale Teknokent A.Ş.`de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Halen Pamukkale Teknokentte girişimci olarak yer almaktadır. Bu dönemde üniversite sanayi işbirliği alanında çalışmalarda bulunmuştur. Soner Haldenbilen evli ve iki çocuk babasıdır. Sayın Haldenbilen akademik çalışmalarının yanında, İnşaat Mühendisleri Odası, Denizli Şubesi`nde 10. Dönem genel merkez delegeliği, ulaştırma komisyonu üyeliği ve odamız etkinliklerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur.

ALP GEYİK

e-Posta:

1974 yılında Ankara`da doğmuştur. 1998 yılında Gazi Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2002 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Ulaştırma Ana Bilim Dalında "Karayolu ve Trafik Güvenliği" alanında yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır. 2020 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümünden mezun olan Alp Geyik, 20 yılı aşkın süredir özel sektörde Ulaştırma, Trafik Mühendisliği ve Karayolu Trafik Güvenliği alanlarında müşavirlik hizmetlerinin yanı sıra çeşitli ulusal ve uluslararası projede görev almıştır. Halen aynı alanlarda bağımsız uzman olarak hizmet vermekte olup, "Kentsel Planlama ve Ulaşım" alanında bir doktora çalışması yürütmektedir.

FULYA PİNİCİ

e-Posta:

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

SELİM TULUMTAŞ
e-Posta:

1964 yılında Ankara`da doğdu. 1988 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1996 yılında TODAİE`de Kamu Yönetimi Uzmanlığı eğitimini tamamladı. 2004 yılında A.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilim ve Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında doktora yeterliliğini aldı. İMO Ankara Şubesi 19, 20, 21 ve 22. Dönem Yönetim Kurullarında yer aldı. 20, 21., 22. ve 23. Dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Halen TCDD Genel Müdürlüğü`nde çalışmaktadır.

BAHAETTİN SARI
GENEL SEKRETER YARDIMCISI
e-Posta:

Kozan`da doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini Kozan`da tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1977 yılında mezun oldu. 1977-1984 yılları arasında yurt içi ve yurt dışındaki kamu ve özel yapım işlerinde şantiye şefi, keşif, metraj, kesin hesap ve kontrol mühendisi olarak çalıştı. 1984-2012 yılları arasında kurduğu firmasıyla serbest mesleki faaliyette bulundu. Bu süreçte birçok kamu ve özel sektör projesinin yapımını gerçekleştirdi. 2013-2022 yılları arasında Oda Merkezinde Proje Koordinatörü, Genel Sekreter Yardımcısı ve vekaleten Genel Sekreter olarak görev yaptı. 1982-1986 yılları arasında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesinde bir dönem Yönetim Kurulu Üyesi, bir dönem Sayman Üye olarak, 2008-2010 yılları arasında Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2008-2012 yılları arasında İnşaat Mühendisleri Odası`nda iki dönem Yapı Denetim Komisyonu Başkanı, bir dönem Yasa ve Yönetmelikler Komisyon üyesi olarak, TMMOB`de bir dönem Yapı Denetim Çalışma Grubu Başkanı olarak, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 2. Yapı Denetim Sempozyumunda "Onuncu Yılında Yapı Denetimin Neresindeyiz" konulu Panel-Form`da panel yöneticisi ve panelist olarak, TBMM Dilekçe Komisyonu TOKİ Araştırma Alt Komisyon üyesi olarak görev yaptı. Yapı Denetim Sistemi, TOKİ, Kent Sorunları ve Sosyal Belediyecilik konularında birçok yazısı Antalya Şube Bülteninde, "Türkiye`de Yapı Denetim Sistemi" hakkında yaptığı röportajı ise Teknik Güç`ün 196. sayısında yayımlanmıştır. Yaşamını Antalya`da sürdürmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.