ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 TEMMUZ 2024, CUMARTESİ   

31

47. DÖNEM İNŞAAT YÖNETİMİ UZMANLIK KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

RIFAT AKBIYIKLI

e-Posta:

Prof. Dr. Rıfat Akbıyıklı,1968-1972 yılları arasında Ankara ODTÜ İnşaat Mühendisliğinde okudu. 1975 yılında Norveç Teknik Üniversitesi`nde (NTNU) Betonarme Yapılar bilim dalında Yüksek Lisans tezini tamamlayarak yüksek mühendis olarak mezun oldu. 1990 yılına kadar Norveç`te çelik yapılar, otoyol, tünel ve köprü tasarım ve yapımı, ön germeli betonarme yapıların tasarımı ve yapım yönetimi konularında çalıştı. 1990-2002 yılları arasında ülkemizde Kınalı-Sakarya Otoyolu projesinde Impregilo S.p.a firmasında ve Gümüşova - Gerede Otoyolu projesinde de Astaldi S.p.a firmasında yönetici olarak çalışmıştır. 2002 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalarına başladı. 2005 yılında İngiltere Manchester Salford Üniversitesi`nde Yapım Yönetimi alanında doktorasını tamamladı.  Aynı üniversitede doktora sürecinde 3 dönem öğretim görevlisi olarak hizmet verdi. Doktora sırasında Bath Üniversitesi`nde ikinci yüksek lisansını İnşaat Proje Yönetimi alanında tamamladı. Doktoradan sonra; Sakarya Üniversitesi`nde 2006 yılında doktor öğretim görevlisi, 2007-2014 arası Yrd. Doç. Dr. ve 2014 yılında aynı üniversitede Doçent unvanını aldı. 2014 Aralık`ta Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne Doçent olarak atandı. 2019 yılında Düzce Üniversitesinde profesör oldu. Halen Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Profesör olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ulusal ve uluslararası yayımlanmış pek çok sayıda makale ve bildiri ile yayınlanmış ikinci ve üçüncü baskılarını yapmış üç kitabı ve kitap bölümleri mevcuttur.

TAYLAN ULAŞ EVCİMEN

e-Posta:

Lisans(2002), Yüksek lisans(2005) ve Doktora(2012) eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nin İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Altyapı, üst yapı ve su yapıları alanında tasarım mühendisi olarak çalıştı. Enerji alanında Türkiye`nin önde gelen yatırımcı firmalarının proje yönetim ofislerinde tasarım ve uygulama alanında tasarım mühendisi, ekip lideri, proje sorumlusu, risk yönetimi uzmanı ve benzer görevlerde bulundu. Yüklenici inşaat firmalarında yurt içi ve yurt dışında çalıştı. Tasarım koordinatörü, proje müdürü, proje yönetim ofisi müdürü pozisyonlarında bulundu. İnşaat mühendisleri odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter üyeliği (2008-2010) de dâhil olmak üzere, İMO ve TMMOB`de bir çok farklı kurul ve komisyonlarda görevlerde bulunmuştur. 2010 -2018 arasında iki yılı başkan yardımcılığı olmak üzere dört yıl ODTÜ MD yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Akışkanlar mekaniği, enerji yapıları, proje yönetimi, PMP® sertifikası hazırlık, excel, MS Project, risk yönetimi ve benzeri konularda meslek odaları, dernekler ve üniversitelerde dersler, seminerler ve eğitimler düzenlemektedir. Proje yönetimi alnında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

HAYDAR MESUT ARSLAN

e-Posta:

1966 yılında Mazgirt`te doğdu. 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi`nden mezun olduktan sonra bir süre özel bir firmada çalıştı. 1993 yılından itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`nda iş başmüfettişi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

EMİNE FUSUN SÜMER

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

GÜRKAN EMRE GÜRCANLI

e-Posta:

1973 yılında Ankara`da doğmuştur. 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi`nden mezun olmuştur.

ALPARSLAN GÜRE

e-Posta:

MÜNEVVER TETİK

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

TAYFUN DEDE

e-Posta:

AHMET EVCİ

e-Posta:

SOYKUT ÖZER

e-Posta:

1984 yılında Çanakkale`de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Çanakkale`de tamamladı. 2010 yılında Balıkesir Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 2019 yılında Geoteknik alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen bir şirket ortağı olarak görev yapmaktadır. 

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

JALE ALEL
e-Posta:

1957 yılında İzmir Karşıyaka`da doğdu. 1978 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. 38 - 39 - 40 ve 44. Dönemlerde İMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi olarak görev yaptı. 1979 - 2002 yılları arasında İller Bankası 3. Bölge Müdürlüğünde Başmühendis olarak çalıştı. 2002 yılından bugüne İZSU Genel Müdürlüğü`nde İnşaat Mühendisi olarak çalışmaktadır.

DİLEK BEKİROĞLU
SORUMLU GENEL SKR. YRD.
e-Posta:

İstanbul doğumludur. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2006 yılında İTÜ Yapı Mühendisliği programında yüksek lisansını tamamlamıştır. Projeci olarak başladığı çalışma hayatına Yapı denetim sektöründe üstdüzey yönetici olarak devam etmiştir. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.